Plastová okna  |   Hliníková okna  |   Dřevěná okna  |   Zimní zahrady  |   Žaluzie  |   Proč nová okna?  |   Rady a tipy  |   Prodejci

plastová okna

Nová okna

Nová okna nejen že změní vzhled domu k lepšímu, ale přinášejí i další výhody. Určitě oceníme pohodlné otevírání a regulaci spolu se snadnou údržbou. Co jistě zajímá každého, jsou izolační vlastnosti. Dobře zvolená nová okna dokážou skvěle akusticky a tepelně izolovat a ušetří finance za vytápění.

Sluneční energie pro tepelnou pohodu

Návrh oken v novostavbě musí respektovat nejen tyto vlastnosti, ale i součinitel prostupu slunečního záření. Tento parametr totiž ovlivní, do jaké míry pomůže slunce s vytápěním a tepelnou pohodou v domě. Cílem je dosáhnout co nejlepší energetické bilance oken a vůbec celého domu.

Jak je to se solárními zisky

Solární zisky z dobře navržených oken dokážou vyrovnat poměrně velkou část celkových energetických ztrát. Hledí se na to zejména v nízkoenergetických domech. Dnes existuje mnoho typů izolačního zasklení, a to dvojskla nebo trojskla vylepšená pokovením, fóliemi a dutinami plněnými speciálními plyny.


Chcete získat na okna dotace?

Jelikož je výměna starých oken za nová jednou z úprav, kterou lze provést za účelem úspory tepla a energií, jsou na ni poskytovány dotace. Ty může majitel domu získat v rámci dotací na zateplení objektu a jde o finanční podporu pro výměnu oken a dveří. Výše dotace se odvíjí od dosažené energetické úspory a od celkových výdajů na provedení opatření. Úspory mohou dosáhnout díky zateplení a novým oknům až 30 nebo 40%.

Který materiál vybrat

K nejoblíbenějším dnes patří okna plastová, která mohou být velmi kvalitní a krásná, záleží na tom, kolik jste ochotni si připlatit. Dopřát si můžete i dřevěná okna a stále oblíbenější okna dřevohliníková nebo plasthliníková. Výborné vlastnosti mají okna hliníková, jejichž cena je sice poměrně vysoká, zato ale vydrží téměř vše a mají dlouhou životnost. Hliník je vynikající volbou i pro komerční budovy, velké zasklené plochy a zimní zahrady, své uplatnění ale najde i v rodinných a bytových domech.


(c) E-okna.net | Kontakt

Podmínky použití a ochrana osobních údajů