Plastová okna  |   Hliníková okna  |   Dřevěná okna  |   Zimní zahrady  |   Žaluzie  |   Proč nová okna?  |   Rady a tipy  |   Prodejci

plastová okna

Hliníková okna

Mnoho lidí se při výběru oken na hliník nezaměřuje a má spíše jiné favority. Hliníková okna bývají spíše součástí luxusních rezidencí nebo moderních komerčních budov. Ano, jejich cena je poněkud vyšší, ale díky dlouhé životnosti a skvělým vlastnostem se většinou vyplatí. Tato okna podtrhují moderní vzhled a jsou výborná i pro velké prosklené plochy. Hodí se rovněž tam, kde by ruční manipulace byla složitá, jelikož se dají opatřit „dálkovým ovládáním“.

Jak vlastně hliníkový profil vypadá?

Hliníkové profily nejsou pouze z hliníku, který mimořádně dobře vede teplo a od okolí by příliš dobře neizoloval. Dvě části jsou odděleny izolační vrstvou, která přerušuje tepelný most, ale vzhled oken nijak nenarušuje. Izolace je z PVC nebo z polyamidu se sklolaminátovými vlákny. Jde o řešení z podstaty složitější a také finančně nákladnější, když to porovnáme s jinými typy oken.


Chcete velká okna? Vsaďte na hliník

Okna z hliníku výtečně odolávají povětrnostním podmínkám ve srovnání s dřevěnými a mají delší životnost než ostatní typy, minimálně dvojnásobnou. Pokud požadujete moderní vzhled nebo velké rozměry oken, bude tento materiál pravděpodobně vaším favoritem. Je z něj totiž možno vyrobit křídla a rámy, které mají daleko větší nosnost než dřevo nebo plast. Není problém zhotovit okna velkoplošná s několika metry na délku i na šířku. Obrovskou výhodou je, že se hliník s časem nedeformuje.

Lehké a štíhlé rámy

Hliníkové rámy nemusí být tak masivní, takže ve spojení s velkými skly působí štíhle a elegantně, dobře si rozumí s moderní architekturou. Propouštějí do místnosti více světla a také svou nižší vahou méně zatěžují stavební konstrukci. Na rozdíl od dřeva nevyžaduje hliník žádnou speciální údržbu jako například natírání. Jelikož okno zcela přesně zapadá do rámu, je pro zloděje velmi těžké takové okno vypáčit.

Jakou je libo barvu?

K dispozici je široká škála barev hliníkových oken podobně jako u plastových. Povrchově lze hliník upravovat práškovým lakováním, laminováním fóliemi, barevným tónováním, případně jej nechat v jeho přirozené podobě. Pokud hledíte i na ekologickou stránku věci, je hliník recyklovatelným materiálem, takže k přírodě poměrně šetrným.

Jsou nějaké nevýhody?

Hlavní nevýhodou těchto oken zůstává jejich cena. Pro mnoho lidí jsou proto ve chvíli, kdy se o nových oknech rozhodují, finančně nedostupná. Někdo na ně peníze sice má, ale zvolí v danou chvíli levnější řešení. Tepelná izolace může být trochu horší než u jiných oken, u těch nejlepších profilů jsou ovšem izolační vlastnosti srovnatelné.


(c) E-okna.net | Kontakt

Podmínky použití a ochrana osobních údajů